Jeśli jesteś właścicielem tej strony, możesz wyłączyć reklamę poniżej zmieniając pakiet na PRO lub VIP w panelu naszego hostingu już od 4zł!
Strony WWWSerwery VPSDomenyHostingDarmowy Hosting CBA.pl
Poland

Herb-Ustawowy.png

Menu główne

Witaj
Login:

Hasło:[ ]

Youtube

YouTube-Logo.png

Testy - Logowanie

helion.png

Gry Dydaktyczne

lapps.png

Testy z informatyki

komputer.png

Quizy Android

android.png

Wiimote WhiteBoard

wiris_whiteboard.png

Plan Lekcji

Klasa1Klasa2Klasa3
 dzwonek.gif 
Klasa4Klasa5Klasa6

Status GG


Webmaster

Interklasa

interklasa.png

Pracownia Komputerowa

efs3.png

I C I M

efs3.png

Zeskanuj kod

qrcode

Oficjalna strona PSP w Potoku Górnym
WOWSlider generated by WOWSlider.com
  • s1rs
  • s2rs
  • s4rs
  • s6rs
Website Slideshow Maker by WOWSlider.com v4.4


logo potok.png Witamy na stronie naszej szkoły!
Będziemy tu zamieszczać informacje dotyczące pracy naszej szkoły.
Na stronie znajdziecie m-dzy innymi:
- informacje na temat pracy szkoły
- plan lekcji na każdy dzień tygodnia
- galerię fotografii
itp.

W dziale POBIERANIE znajdziecie dokumenty/pliki na temat:

  • PLANU LEKCJI
  • BIBLIOTEKI I ŚWIETLICY SZKOLNEJ
  • HARMONOGRAMU KONSULTACJI RODZICÓW Z NAUCZYCIELAMI
  • WYKAZU KÓŁ ZAINTERESIOWAŃ


Powstanie Styczniowe na terenie Gminy Potok Górny

Powstanie Styczniowe na terenie Gminy Potok Górny
 
Posted by stanley on poniedziałek 01 styczeń 2018 - 19:35:33 Read/Post Comment: 0

Narodowe Święto Niepodległości

pilsudski.jpgDnia 10 listopada 2017 r. w Publicznej Szkole Podstawowej w Potoku Górnym odbyła  się uroczysta akademia z okazji 99 rocznicy Odzyskania przez Polskę Niepodległości. W akademii udział wzięli uczniowie kl. IV-VI. Odpowiedzialną za uroczystość była pani Anna Bucior. W tym roku uczniom towarzyszyło hasło ,,OJCZYNA ZACZYNA SIĘ W SERCACH”. Podczas akademii przypomniane zostały dni 123 lat niewoli, począwszy od momentu kiedy Polska, jako niepodległe państwo przestało istnieć na mapie Europy, przez dzieje narodu polskiego w okresie zaborów wypełnione walką o wyzwolenie, aż do dnia, w którym zagościła wolności. Przekazywane treści były przeplatane pieśniami patriotycznymi, tańcem oraz recytacjami wierszy, co przyczyniło się do głębszego przeżywania tych chwil. Musimy pamiętać skąd pochodzimy i dokąd zmierzamy, gdyż naród bez historii błądzi, jak człowiek bez pamięci. Dziś nasza Ojczyzna jest wolna i niepodległa, pamiętajmy jednak o tym, że naszym przodkom winniśmy pamięć, a Ojczyźnie – miłość. 11 listopada przypomina nam, że wolność raz zdobyta i niepodległość raz osiągnięta nie jest czymś trwałym, tylko czymś danym, co trzeba pielęgnować.

Posted by stanley on wtorek 05 grudzień 2017 - 21:15:11 Read/Post Comment: 0

Śniadanie daje moc

W dniu 8 listopada 2017 r. uczniowie klas 0-III oraz grupa przedszkolaków 3 i 4 - latków włączyła się do ogólnopolskiej akcji edukacyjnej „Śniadanie daje moc” organizowanej w ramach Europejskiego Dnia Zdrowego Jedzenia i Gotowania. Akcja miała na celu zwiększanie świadomości na temat zdrowego odżywiania i roli śniadania w diecie dziecka, a także przyczynianie się do obniżania poziomu niedożywienia dzieci w Polsce – poprzez edukację oraz promocję prawidłowego żywienia. Dzieci ze swoimi opiekunami w klasach wykonywały kolorowe i zdrowe kanapki oraz szaszłyki owocowe. Wspólnie spożyty posiłek połączony był z przypomnieniem wszystkim ważnej roli śniadania.  Nie zabrakło również  świeżych warzyw i soków. Akcja dała uczniom nie tylko wspaniałą zabawę, ale również szansę na integrację grupy, zwiększenie świadomości na temat  zdrowego odżywiania i roli śniadania w diecie człowieka.

Posted by stanley on wtorek 05 grudzień 2017 - 21:02:56 Read/Post Comment: 0

Akademia poświęcona Świętemu Janowi Pawłowi II

W dniu 26. 10. 2017 r. uczniowie kl. IV-V , pod kierunkiem p. Marii Miziuk przedstawili montaż słowno-muzyczny o św.  Janie Pawle II. Ukazali naszego rodaka jako zatroskanego o każdego człowieka – jak dobry pasterz, który szukał zagubionej owcy. Ukazana została historia pontyfikatu, która zmieniła współczesny świat. Uczniowie przypomnieli nauczanie św. Papieża.  Nasz Papież odbył wiele pielgrzymek w których mówił o potrzebie pokoju, pojednania i miłości międzyludzkiej której wzór zostawił nam Jezus Chrystus. W atmosferze zadumy i wyciszenia wysłuchaliśmy wierszy oraz nagrań słów Papieża skierowanych do dzieci i młodzieży. Pamięć o Janie Pawle II jest wciąż żywa i pozostanie w naszych sercach.

Posted by stanley on wtorek 05 grudzień 2017 - 20:59:49 Read/Post Comment: 0

Wycieczka przedszkolaków do kapliczki św. Barbary

Korzystając z pięknej jesiennej pogody dnia 17 października 2017 roku dzieci z zerówki oraz 3 i 4- ro latki wspólnie z rodzicami i opiekunami p. B. Larwa i  p. H. Kniaź  uczestniczyły w wycieczce do miejsca upamiętniającego Powstanie Styczniowe – kapliczkę św. Barbary w Dąbrówce. Najpierw były małe prace porządkowe wokół kapliczki – wygrabianie liści przez rodziców – oczywiście dzieci też pomagały. Przedszkolaki swój pobyt zaznaczyły sadzeniem cebulek krokusów na wzniesieniu wokół kapliczki - jako symbolu pamięci o bohaterach. Posadzone przez dzieci krokusy upiększą to miejsce swoimi kwiatami na wiosnę.

Posted by stanley on wtorek 05 grudzień 2017 - 20:57:09 Read/Post Comment: 0

Wycieczka do Zwierzyńca

Wycieczka szkolna to czas, w którym dzieci mogą wspólnie pobyć ze sobą i na chwilę oderwać się od szkolnych obowiązków. Nasi uczniowie ze zniecierpliwieniem i radością czekali na szkolną eskapadę do Zwierzyńca. Celem wycieczki było poznanie walorów krajobrazowych Roztoczańskiego Parku Narodowego.
24 października 2017 roku 30 uczniów naszej szkoły z klas III-VI szczególnie zainteresowanych przyrodą z uśmiechem na ustach zebrało się przed szkołą. Gdy już przyjechał autokar, każdy zajął swoje miejsce i wycieczka ruszyła w drogę! Program obejmował wiele ciekawych miejsc pod względem kulturowym, architektonicznym i przyrodniczym.
Posted by stanley on wtorek 05 grudzień 2017 - 20:52:38 Read/Post Comment: 0

Sprzątanie Świata 2017

Nie ma śmieci, są surowce! 
Głównym celem akcji „Sprzątanie świata” było rozbudzenie świadomości ekologicznej uczniów i odpowiedzialności za środowisko naturalne. Idea rozumiana jest jako łańcuch działań, którego początkiem jest tworzenie odpadów, ich selektywna zbiórka i kończący ją recykling. To także zachęta do działań na rzecz ochrony środowiska oraz poszanowania zasobów naturalnych i racjonalnej gospodarki odpadami. Akcja miała również na celu pokazać uczniom, że rozwiązaniem problemu zaśmieconego środowiska nie jest tylko coroczna zbiórka śmieci, lecz głównie zmiana nawyków w codziennym życiu, unikanie tworzenia odpadów oraz odpowiednie gospodarowanie nimi. 19 września 2017 r. uczniowie Szkoły Podstawowej w Potoku Górnym, zaopatrzeni w worki na zbiórkę śmieci i jednorazowe rękawice, już po raz kolejny uczestniczyli w akcji ekologicznej „Sprzątanie świata”. Akcję rozpoczęto pogadanką na temat zasad bezpieczeństwa oraz głównych celów akcji. Wszystkie klasy pozytywnie zmotywowane szczytnym celem, miały wyznaczone tereny, które solidnie posprzątano. Oddział przedszkolny sprzątał teren szkoły, w tym boisko i plac zabaw. Klasy II-VI I zajęły się poboczami dróg w okolicach szkoły oraz terenem wokół przystanku autobusowego. Akcja przebiegła bardzo szybko i sprawnie, a efekty pracy wszystkich uczniów były zadowalające. Najwięcej śmieci zebrali uczniowie klasy  III. Były to głównie: papier, plastik (różnego rodzaju i wielkości torebki, butelki), szkło (głównie butelki) i puszki aluminiowe. Worki ze śmieciami zostały zebrane w wyznaczonych miejscach. Wszyscy uczestnicy tegorocznej akcji „Sprzątania świata” wyrazili nadzieję, iż ich praca nie pójdzie na marne, a kolejna będzie mniej obfita w porozrzucane śmieci. Czynny udział w akcji dał im do zrozumienia, że należy dbać o swoje środowisko, o czystość otoczenia i jakie mogą być negatywne skutki zaniechania tych działań w przyszłości.
Posted by stanley on wtorek 05 grudzień 2017 - 20:47:39 Read/Post Comment: 0

Jasełka.

xmas012.gifBoże Narodzenie to czas, kiedy wszyscy stają się dla siebie bardziej życzliwi, milsi i zapominają o wszelkich sporach oraz waśniach. Aby podkreślić wyjątkowy charakter tych świąt, już tradycyjnie jak co roku, uczniowie z klas IV- VI pod kierunkiem Pani Marii Miziuk przygotowali jasełka, które przybliżyły wszystkim atmosferę tego szczególnego okresu. Oglądając przedstawienie, czuło się nastrój świąt Bożego Narodzenia.
Wspólne życzenia, łamanie się opłatkiem, stworzyło piękną atmosferę, życzliwości i radości z nadchodzących świąt. Następnie głos zabrała Pani Dyrektor Elżbieta Hacia, która podziękowała wykonawcom oraz złożyła wszystkim obecnym życzenia świąteczne. Później były życzenia, łamanie się opłatkiem i kolędowanie. Następnie wspólnie zasiedliśmy do świątecznego stołu.

FOTO


Posted by kniazio on czwartek 16 luty 2017 - 15:57:25 Read/Post Comment: 0

Tydzień Ekologiczny.

eko.gifNa terenie naszej szkoły od lat prowadzona jest edukacja ekologiczna. W związku z tym nie tylko promujemy, ale  i organizuje liczne działania na rzecz środowiska przyrodniczego oraz rozwoju zrównoważonego. Wśród nich jest m.in. Tydzień ekologiczny.

„Tydzień ekologiczny”  jest imprezą cykliczną. Jej główne założenie stanowi zaangażowanie społeczności szkolnej i lokalnej w działania na rzecz ochrony środowiska. Działania skierowane są przede wszystkim do uczniów naszej szkoły, ich rodziców. Mają wpłynąć na poszerzenie wiedzy z zakresu ekologii oraz wyrobienie nawyków związanych z odpowiedzialną gospodarką odpadami,  a więc selektywną zbiórką odpadów i recyklingiem. Przyczyniają się jednak przede wszystkim do kształtowania umiejętności poszanowania przyrody, dostrzegania jej piękna oraz wyrabiania nawyków prozdrowotnych.
TYDZIEŃ EKOLOGICZNY ZAKOŃCZONY SUKCESEM !!!

FOTO


Posted by kniazio on czwartek 16 luty 2017 - 15:56:59 Read/Post Comment: 0

Święto Pluszowego Misia.

misio.gifJak co roku w bibliotece szkolnej w dniu 24- 25 XI 2016 r.zorganizowane zostało Święta Pluszowego Misia, dla uczniów klas I-III. Podczas tego spotkania, Pani Maria Miziuk, zorganizowała: zabawy , taniec z misiami przyniesionymi przez dzieci, konkurs na rysowanie misia z zasłoniętymi oczami, zbieranie wykałaczek w rękawicy kuchennej. Na zakończenie wszyscy uczestnicy zabawy oraz właściciele pluszaków otrzymali słodkości.

FOTO


Posted by kniazio on czwartek 16 luty 2017 - 15:56:25 Read/Post Comment: 0

Idź do strony       >>  
Aktualny CzasE-Podręczniki

ebook.png

Klasoteka.pl

klasoteka.png

Cyfrowy Dom

pilight bezprz.png

Galeria

IMG 20151126 181304 Rs

Sprawdzian szóstoklasisty

sprawdzian6.png

Sieciaki.pl

sieciaki_pl.gif

Zeskanuj kod

qrcode

Online
Gości: 1, Użytkowników: 0 ...

Najwięcej online: 22
(Użytkowników: 0, Gości: 22) dnia 26 lis : 17:54

Użytkowników: 15
Najnowszy: stanley

Webcam Games

webcam.png
nowosc.gif
Gry na kamerkę

Serwis oparty na
e107

Webmaster kni@zio © 2009